NIKON D5600

NIKON D5600

NIKON D5600

Oblíbená a cenově velmi dobře dostupná zrcadlovka z nabídky jednoho z nejznámějších výrobců. Můžete tak mít digitální jednookou zrcadlovku, v ceně lepšího digitálního fotoaparátu , pokud Vám tedy kompakt nevyhovuje pro Vaši potřebu lépe.

Potěší velice dobrou ergonomií těla, díky které se opravdu velmi dobře drží v ruce. Tělo je samozřejmě plně kompatibilní se všemi objektivy z řady Nikkor DX a také FX. Pro každého kdo již někdy zrcadlovku od Nikonu měl bude ovládání opravdu hračka. Vše je tam, kde to čekáte a kde to zkrátka má být.

Aparát je možné také ovládat s pomocí chytrého mobilního telefonu. Snímky navíc můžete v reálném čase se svým mobilem synchronizovat a využít tak i jeho úložiště.Potěší také výklopný displej, který už je ale dnes u podobných aparátů standardem, a také snadný bezdrátový přenos vytvořených fotografií prostřednictvím BlueTooth technologie. Dotykové ovládání je pro mladší generace naprosto přirozené, někteří starší harcovníci by možná uvítali spíše nějaké to tlačítko, ale pokrok prostě nezastavíš a s každým dalším modelem bude tlačítek pravděpodobně ubývat.

Nikon D5600 je velice lehký a skladný a hodí se tak i na cesty kde potřebujete šetřit každý gram a sebemenší místo v zavazadlech.

parametry NIKON D5600

výrobce Nikon
typ fotoaparátu zrcadlovka
rozlišení 24.2 MPix
hmotnost 465 gramů
rozměry 124 × 124 × 70 mm
WiFi Ano
BlueTooth Ano
optická stabilizace
digitální stabilizace
LCD displej 3,2 „
formát fotografií JPEG, RAW, JPEG + RAW
materiál těla plast
ISO citlivost 100 – 25600
české menu ano
ohnisková vzdálenost
interní blesk ano
možnost externího blesku ano
klasický hledáček Ano
konektory USB, HDMI
NFC Ano
GPS ne
formáty videozáznamu  MOV
rozlišení videa Full HD1920×1080 pix
baterie Li-On akumulátor
Pomocné světlo AF ano
bajonet objektivu
dálkové ovládání ano
dotykové ovládání
samospoušť ano

NIKON D5600